Co je Moodle?

Moodle je dynamický vzdělávací systém pro tvorbu e-learningových kurzů. Vyvíjen je jako nástroj podporující sociálně konstruktivistický přístup ke vzdělávání.

Jedná se o jeden z nejvíce využívaných systému pro správu vzdělávání (LMS) nejen v České republice, ale celosvětově. Spojuje v sobě řadu nástrojů pro organizaci a řízení studia. Umožňuje jednoduše vytvářet e-learningové kurzy a vzdělávací obsah, který je následně zpřístupněn studujícím.

Příjemné a přehledné uživatelské prostředí neklade zvláštní požadavky na počítačovou gramotnost studujících. K ovládání tohoto prostředí postačí běžný počítač (tablet, mobilní telefon) a webový prohlížeč.

moodle logo

Tvorba kurzů v Moodle

Tvůrci kurzů mají k dispozici řadu nástrojů pro sestavování vzdělávacího obsahu. Chování vzdělávacích kurzů i samotného systému lze přizpůsobit na několika úrovních tak, aby nastavení odpovídalo vašim požadavkům. LMS Moodle nabízí řadu vestavěných funkcionalit a dále několik stovek rozšiřujících modulů, které jsou spravovány a aktualizovány rozsáhlou komunitou programátorů a vývojářu.

Už v základní instalaci Moodle nabízí např.:

Proč zvolit LMS Moodle

Komunita a zázemí

Moodle je vyvíjen komunitou vývojářů z celého světa, koordinátorem vývoje je Martin Dougiamas z Austrálie. O lokalizaci české verze se stará tým překladatelů v čele s Bohumilem Havlem, zástupcem oficiálního Moodle Partnera pro Českou republiku. Tento systém používají lidé po celém světě. V současné době je registrováno přes 70 000 webů s implementovaným prostředím Moodle ve více jak 230 zemích světa. V České republice pak toto číslo čítá přes 600 stránek s Moodlem.

Funkční ukázka

Funkční ukázku tohoto vzdělávacího systému naleznete na moodle.limeway.cz.

Zvažujete zavedení e-learningu do vaší společnosti či Vás blíže zajímají možnosti online vzdělávání? Neváhejte se na nás obrátit v sekci Kontakt.